Regulamin

 1. Pokój wynajmowany jest na doby. Doba trwa od godz. 14:00 do 11:00 dnia następnego.
 2. Gość nie może przekazywać pokoju innym osobom, nawet jeśli nie upłynął termin najmu pokoju. Osoby niezameldowane mogą przebywać w pokoju gościa od godz. 7:00 do 22:00.
 3. Zachowanie ciszy nocnej obowiązuje od godz. 22:00 do 7:00 dnia następnego. Cisza nocna obowiązuje także na zewnątrz budynku: tj. na tarasach i w chacie grillowej.
 4. Udostępniamy do użytku Państwa salę kominkową w godz. 8:00-23:00 – po wcześniejszym ustaleniu godziny te mogą ulec zmianie. Prosimy o poszanowanie ciszy nocnej.
 5. Jeśli wykupili Państwo pokój ze śniadaniem informujemy, że podawane jest ono w sali kominkowej od godz. 8:00 do 10:00 (po wcześniejszym indywidualnym ustaleniu godziny) bądź do pokoju po wcześniejszym ustaleniu (dnia poprzedniego).
 6. Zastrzegamy sobie prawo do odmowy przyjęcia gościa, który podczas poprzedniego pobytu rażąco naruszył regulamin naszego domu.
 7. Każdorazowo opuszczając pokój gość powinien sprawdzić zamknięcie drzwi.
 8. Nie ponosimy odpowiedzialności za uszkodzenie lub utratę kosztowności, pieniędzy, papierów wartościowych, przedmiotów mających wartość naukową lub artystyczną pozostawionych w pokoju lub w innym miejscu na terenie naszego domu i działki do niego należącej.
 9. Gość ponosi odpowiedzialność materialną za wszelkiego rodzaju uszkodzenia lub zniszczenia przedmiotów wyposażenia i urządzeń technicznych powstałe z jego winy lub z winy odwiedzających go osób.
 10. Gość ponosi koszt wymiany zamka w przypadku utraty klucza.
 11. Przedmioty pozostawione w pokoju przez wyjeżdżającego gościa będą na prośbę odesłane na wskazany adres na koszt właściciela. W przypadku nie otrzymania takiej dyspozycji przechowamy te przedmioty przez 3 miesiące.
 12. Ze względu na komfort innych gości oraz zdrowe zwyczaje panujące w naszym domu, zabronione jest palenie w pokojach, a także na terenie całego naszego domu.
 13. Ze względu na bezpieczeństwo przeciwpożarowe zabronione jest używanie w pokojach grzałek, czajników, żelazek i innych podobnych urządzeń nie stanowiących wyposażenia pokoju. Chętnie udostępnimy wymienione przedmioty w miejscu do tego przeznaczonym. Przed każdorazowym opuszczeniem pokoju prosimy o upewnienie się, czy urządzenia typu prostownica, lokówka, zostały wyłączone.
 14. Nasz dom jest przyjazny zwierzętom, właścicieli prosimy o opiekę nad pupilem, dbałość o czystość w pokoju i na terenie domu gościnnego, zapewnienie zwierzęciu własnego legowiska (i kuwety w przypadku kotów). Zabronione jest pozostawianie psów w pokoju bez opieki.
 15. Przypominamy, że wstęp do kuchni jest dozwolony tylko osobom upoważnionym, chyba, że zostało to wcześniej ustalone inaczej.
 16. Chata grillowa znajdująca się nieopodal domu gościnnego jest do Państwa dyspozycji. Aby móc korzystać z grilla należy na własną rękę zaopatrzyć się w węgiel drzewny. W przypadku zamiaru rozpalenia w kominku należy uzgodnić tę kwestię z gospodarzami, którzy chętnie udostępnią drewno.
 17. Nieodpłatnie udostępniamy Państwu kawę i herbatę (czajnik, naczynia i sztućce znajdują się w kredensie w sali kominkowej).
 18. W każdym pokoju i na terenie pensjonatu jest dostęp do darmowego WiFi.
 19. Czujcie się jak w domu i dbajcie jak o własny dom: prosimy o gaszenie światła i zakręcanie wody po wyjściu z pokoju na kilka godzin (bądźmy energooszczędni i ekologiczni), nieotwieranie okien na oścież zimą (koszty nagrzania całego domu w zimowym okresie są dość wysokie), nierzucanie niedopałków na trawnik i kwiatowe rabaty.
 20. W każdej kłopotliwej sytuacji, z prośbą czy zażaleniem prosimy zwracać się do nas, chętnie służymy pomocą.